Pomysł na miejski ogród

Życie w mieście tworzy szereg trudności, jeśli chcesz mieć ogród. Małe powierzchnie, betonowe płyty i tempo życia sprawiają, że ogrodnictwo staje się wyzwaniem. Jednakże posiadanie miejskiego ogrodu jest możliwe, gdy masz wyraźną wizję tego co chcesz i co trzeba uczynić aby osiągnąć zamyślony efekt.

Często największym wyzwaniem w stworzeniu miejskiego ogrodu nie są rzeczy, o których mowa była wyżej. Częściej to fantazja blokuje mieszkańcom miasta wydajne spożytkowanie przestrzeni miejskiej. W mieście takim jak Poznań można skorzystać z kompetentnych usług projektanta. Projektowanie i zakładania ogrodów Poznań to coraz silniej znana usługa.

Miejski ogród

Miejski ogród – przydatne informacje

W toku projektowania miejskiego ogrodu trzeba zdawać sobie sprawę o pewnych regułach. Przy tak małej powierzchni trzeba być ostrożnym w najdrobniejszych szczegółach. Oto parę pomysłów, które można włączyć do współczesnego ogrodu:

  1. Skonstruuj łatwy szkic Twojego ogrodu. Najbardziej odpowiednim sposobem na zaplanowanie pomysłu jest zobaczenie układu na papierze. To w wielkim stopniu pomoże w wizualizacji kompletnego przedsięwzięcia i pozwala opracować skutecznie przestrzeń.
  2. Stwórz przywidzenie optyczne. Aby z małych powierzchni utworzyć uczucie większych wykorzystaj lustra w swoim nowoczesnym ogrodzie. Wytrwałe na warunki atmosferyczne lusterka są idealne do używania na dworze i mogą być ulokowane w nasłonecznionym otoczeniu, aby odbijały światło w mroczniejsze tereny.
  3. Stosuj ciepłe kolory.
  4. Ukryj nieprzyjemne widoki. Ściany Twojego sąsiada, ruchliwa ulica i inne nieprzyjemne widoki mogą być przerabiane przy użyciu małych kratek. Krata może również sprawować funkcję zawieszenia dla roślin.
  5. Dowiedź się jak najwięcej co się tyczy roślin. Niektóre rośliny rozwijają się po ulokowaniu ich w sąsiedztwie innych, podczas gdy następne potrzebują własnej przestrzeni. Są takie, które ewoluują się w słońcu i takie, które wolą półcień. Wiedząc jak zachowują się rośliny można uplanować ich prawidłowe zagospodarowanie.
  6. Uplanuj strategię. Musisz upewnić się, ze rośliny otrzymują starczającą ilość światła słonecznego w miarę potrzeb – sadzić trzeba strategicznie. Trzeba wiedzieć, gdzie dokładnie rozmieszczać rośliny celem osiągnięcia spójności w ogrodzie.
  7. Zagospodaruj donice. Przy tak małej powierzchni ogrodu nie sposób pomieścić wszystkich roślin na ziemi. Dzięki donicom podwieszonym nad obszarem można na małej przestrzeni ulokować jeszcze więcej roślin.
Reklamy