Sztuka projektowania ogrodów

Jest to artykuł, w którym wytłumaczone pozostaną istotne techniki wykorzystywane do kreowania prostych projektów ogrodów. Jak zinterpretujesz te techniki i co z nimi zrobisz należy całkowicie do Ciebie. Tylko Ty możesz zadecydować co jest najodpowiedniejsze dla Twojego ogrodu i przestrzeni, w której będziesz żył. Idealnym wynikiem będzie zespolenie funkcji z estetyką.

Lista życzeń

Jeśli planujesz sadzenie nowego ogrodu na całkowicie dziewiczej działce pierwszym etapem będzie stworzenie „listy życzeń” a na niej znajdą się wszystkie funkcje ogrodu, które będziesz starał się osiągnąć. Lista życzeń będzie zasadnicza także w przypadku przebudowy istniejącego ogrodu, a decyzje muszą być realizowane opierając się na opracowane funkcje.

Sztuka projektowania ogrodów

Planowanie projektu – istotne informacje

Nie zawsze jednak funkcja będzie najistotniejsza. Przykładowo będziesz ograniczony w pewnych kwestiach mając w ogrodzie spore drzewo albo szpetną ścianę. Nie zawsze będzie można wszystko wyciąć czy usunąć. Takie operacje potrzeba pomyśleć przed przejściem do dalszego planowania projektu.

Istniejące ścieżki ogrodowe to jeden z tych komponentów, który powinien być precyzyjnie rozpatrzony. Słabe pozycjonowanie ścieżek może mieć gigantyczne konsekwencję na całkowity układ. Chociaż zdejmowanie i układanie nowych ścieżek jest sporym wysiłkiem okazać się może, iż dzięki uzupełniającym pracom zdobędzie się bardziej funkcjonalny i przyciągający wzrok wynik. Prosta droga do środka ogrodu obniży zdolność do bycia kreatywnym w nowym projekcie. Twoja lista życzeń zaczyna się od podjęcia decyzji, które komponenty wyraźnie opuszczą obszar a nad którymi powinno się popracować.

Zachowanie porządnego wyglądu już gotowego ogrodu to duże wyzwanie. Pielęgnacja ogrodów Poznań to usługa dla każdego, kto chce uchować świeżość własnej przestrzeni przez wiele lat.

Reklamy